Ravasz László-emlékkiállítás nyílt

2017. október 28., címkék: ravasz lászló, Ravasz László, kiállítás

„A református egyháznak még ma is adóssága van Ravasz László református püspökkel szemben, de talán még több a magyar szellemi és közéletnek" – fogalmazott Balog Zoltán pénteken Leányfalun. Az emberi erőforrások minisztere a Ravasz László születésének 135. és a reformáció 500. évfordulójának tiszteletére rendezett kiállítás megnyitóján azt mondta, a református közéletiség része Magyarország politikatörténetének, de általános kultúrtörténetének és szellemi-lelki történetének is, amelyből nemcsak tanulni lehet, de „kötelességünk, hogy a magunk szerény képességeivel ezt folytatni tudjuk".

Ravasz László-emlékkiállítás nyílt

2017. október 28., címkék: ravasz lászló, Ravasz László, kiállítás

„A történész feladata a megértés harag és kedvezés nélkül”

2016. május 02., címkék: hatos pál, Ravasz László, ravasz lászló, egyháztörténet, könyv

Ravasz László (1882-1975) ellentmondásos életútjáról írt könyvet Hatos Pál történész, aki az MTI-nek úgy fogalmazott: a modern protestantizmus kiváló képviselőjeként a református püspök nagy szellemi teljesítményt mutatott fel, ugyanakkor a zsidóellenesség terén elfogadhatatlan álláspontot képviselt.

„A történész feladata a megértés harag és kedvezés nélkül”

80 éves a „Magyar Sáfárság Temploma”

2016. március 29., címkék: ravasz lászló, évforduló, Ravasz László, Magyar Sáfárság Temploma

Nyolcvan éve szentelte fel Ravasz László püspök a Budapest-Rákospalota-Újvárosi Református Egyházközség „Magyar Sáfárság Templomát”.

80 éves a „Magyar Sáfárság Temploma”

Száz éves tükör

2015. március 27., címkék: konferencia, homiletika, évforduló, ravasz lászló, gyakorlati teológia

„Érdemes attól tanulni prédikálni, aki tudott" – méltatták Ravasz Lászlót és homiletikai tankönyvét a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karán március 25-én rendezett konferencián. Száz éve jelent meg Ravasz László máig ható és használható rendszerező igényű tudományos munkája, A gyülekezeti igehirdetés elmélete.

A magyar reformátusok szava

2014. október 22., címkék: 1956, ravasz lászló, 1956-os forradalom

1956-ban, a forradalom hónapjában teli voltak hívekkel a templomok a reformáció emlékünnepén. November 1-jén Budapesten megalakult az Országos Református Intézőbizottság, és megjelent Az Út című református hetilapot felváltó Reformáció. A forradalmi-reformációi lap címlapján közölte Ravasz László november 1-jei rádiószózatát, amelyet az alábbiakban adunk Olvasóink elé.

A fénylátó

2012. október 26., címkék: ravasz lászló, reformáció

A 20. század egyik legkiemelkedőbb református személyiségének, Ravasz László püspöknek (1882-1975) állítottak emléket a budapesti teológia udvarán október 25-én.

Nyolcvanöt éves a pestszentimrei református templom

2012. október 15., címkék: budapest-pestszentimre, ravasz lászló, évfordulók

Nyolcvanöt éve, 1927. október 16-án Ravasz László püspök szolgálatával szentelték fel Budapest-Pestszentimrei Református Egyházközség első templomát.

Kolozsvári Református Öregdiákok Magyarországi Baráti Társaságának találkozója Budapesten

2011. szeptember 21., címkék: református oktatás, ravasz lászló, kolozsvár, Hírek

A Kolozsvári Református Öregdiákok Magyarországi Baráti Társasága negyedik negyedéves találkozóját tartja 2011. október 4-én. Az alkalom előtt megkoszorúzzák Ravasz László püspök emléktábláját is.

Örömhír – Ravasz László házi áhítata 1956 karácsonyáról

2010. december 07., címkék: ravasz lászló, advent, igehirdetés

Az adventi időszakban olyan, az adventhez, karácsonyhoz kötődő igehirdetéseket, áhítatokat adunk közre, amelyek emlékezetes történelmi időkben születtek.